1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri Nelerdir?

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri Nelerdir?

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Türkiye’de olmayan iş fikirleri dünya ile kıyaslandığında oldukça fazla olduğu görülmektedir. Türkiye’de bazı teknolojik iş alanlarına fazla yönelim olmamıştır. Fakat zaman geçtikçe bu yeni işler keşfedilmekte ve insanlar tarafından yapılmaya başlanmaktadır. Özellikle teknoloji ile alakalı, insanların hayatını kolaylaştıracak olan işler, git gide yaygın olmaya başlamıştır. Ülkemizde olmayan iş fikirlerine birkaç örnek verebiliriz. Sizler de bu iş fikirlerini kendi yaratıcılığınız ile zenginleştirip ortaya çıkarabilirsiniz.

Ülkemizde olmayan, fakat dünya genelinde oldukça ses getiren ve para kazanma olasılığı yüksek olan işlere şunları örnek verebiliriz:

  1. Drone ile teslimat yapmak
  2. Girişimcilik danışmanlığı
  3. Hayvan kiralama
  4. Seyahat planlayıcı
  5. Online güvenlik hizmeti

Bu 5 iş fikri, ülkemizde yerel olarak yapılmamakta olup eğer yapılırsa insanlara çok büyük yararı olabilecek işler arasında yer alır. Şimdi bu işleri sırası ile ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Drone İle Teslimat Yapmak

Son birkaç yılda, drone lar hayatımıza giriş yapmış bulunmaktadır. Dronelar ile gösteriler yapılmaya başlanmış, drone kameraları ile düğün, mezuniyet ve konser gibi önemli olaylar kayıt altına alınmıştır. Droneların yapabileceği şeyler arasında daha çok fazla şey vardır. Bunlardan birisi de drone ile teslimat yapmaktır. Drone ile teslimat yapma fikri ülkemizde olmayan fakat yurtdışında oldukça ses getiren bir uygulama haline gelmiştir. Özellikle oldukça dayanıklı ve hızlı giden, kaliteli dronelar ile teslimat işlemleri yapılabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken birkaç drone satın almak ve droneların taşıyabileceği ürünlerin satışını yapmaktır. Dronelar havada trafiğe bağlı kalmadan kolaylıkla uçabildiği için bu teslimatlar oldukça hızlı bir şekilde müşterilere teslim edilebilecektir.

Drone ile hangi ürünlerin teslimatı yapılabilir?

Drone ile teslim edilebilecek şeyler çok fazla olduğu için dilediğiniz türdeki ürünlerin satışını yapabilme şansına sahipsiniz. Yeter ki droneların taşıyabileceği kapasitede ürünler olsun. Bu konuda da yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Ülkemize yeni bir ses getirmiş olacağınız için de müşteriniz oldukça fazla olacaktır.

Girişimcilik Danışmanlığı

Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında yer alan girişimcilik danışmanlığı, sermayesi olan ve bu sermaye ile nasıl bir iş kuracağını bilemeyen insanlara yardım eden bir danışmanlık hizmetidir. Bu danışmanlık hizmetinin kişilere yardım edebilmesi için bu hizmeti veren kişilerin piyasa, girişimcilik ve ekonomi hakkında oldukça fazla bilgiye sahip olması gerekir. Aksi halde insanlara girişimcilik danışmanlığı verirken yanlış yönlendirmeler yaparak durumu daha kötüye götürebilirler. Bu nedenle girişimcilik danışmanlığı yapmadan önce gerekli eğitimlerin alındığından emin olmak gerekir.

Hayvan Kiralama

Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında olan hayvan kiralama işlemi için birkaç büyükbaş hayvana ihtiyacınız vardır. Bu hayvanları, hayvanları besleyebileceği yeri olan kişilere birkaç hafta ya da ay için kiralayabilirsiniz. Hayvan kiralama işlemi şehirde yaşayan ve bir süre doğal beslenip (inek sütü vs.) doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler için bulunmaz bir fırsat olacaktır. Bu sebeple bu işin getirisi sizin için oldukça yüksek olabilir.

Seyahat Planlayıcı

Seyahat etmek isteyen fakat nerden nasıl başlayacağını bilmeyen kişiler için seyahat planlayıcılığı yapabilirsiniz. Bu iş sayesinde kişilerin seyahat için ayırdıkları bütçelerini de uygun bir şekilde harcamaları konusunda da danışmanlık verebilirsiniz.

Online Güvenlik Hizmeti

Türkiye’de olmayan iş fikirleri yazımızın sonunda yer alan online güvenlik hizmetleri, son yıllarda olmazsa olmaz bir ihtiyaç halini almıştır.

Ülkemizde online güvenlik hizmeti veren firmalar yok mu?

Online güvenlik hizmeti veren firmalar yabancı sermayeli firmalardır. Ülkemizde yerel olarak online güvenlik hizmeti veren firma olmadığından bu işi yaparsanız müşteri potansiyeliniz de fazla olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap