İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yatırım
  3. En Karlı Yatırım Nedir?

En Karlı Yatırım Nedir?

En Karlı Yatırım Nedir?

En karlı yatırım nedir sorusu, birikmiş bir miktar parası olan kişilerin neye yatırım yapacağı hakkında araştırma yaparken sormuş olduğu sorulardan bir tanesidir. En karlı yatırımın ne olduğu günden güne hatta saatten saate değişmekle birlikte, genel olarak karlı sayılabilen yatırımlar vardır. Bunun için iyi bir araştırma yapmak gereklidir. Yatırım yapabilmek için, birikmiş belirli bir miktar paranızın olması gerekir.

Az miktardaki para ile yatırım yapılması mümkün değildir. Çünkü genellikle yatırımlarda kazanç, küçük oranlarda oluşmaktadır. Bu durumdan kazanç elde edebilmek için ise yüklü miktarda para yatırmanız gereklidir ki bu küçük orandaki değişiklikler size kar olarak dönebilsin. Bu sebeple birikmiş paranızı yatırabileceğiniz en karlı yatırımları sizin için derledik.

En Karlı Yatırım Nedir, 2021 Senesi İçin En İyi Yatırımlar

En karlı 5 yatırım nedir?

Döviz
Altın
Gayrimenkul
BES
Hisse Senedi

En Karlı Yatırım Nedir, Dövize Yatırımın Avantajları

2021 senesinde kurlar oldukça inişli ve çıkışlı olmuştur ve bu durum hala devam etmektedir. Fakat kurlardaki iniş, çıkıştan daha az olduğu için genelde yatırım düşünen insanlar kurlara yatırım yapmayı uygun görmektedir. Bu sebeple dövize yatırım yapan insanların sayısı da bir hayli fazladır. En karlı yatırım nedir sorusunu soran kişiler araştırma yaptıktan sonra genel olarak dolar ve Euro ya yatırım yapmaktadır. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi, dövize yatırım yaparken yüklü bir miktar para ile yatırım yapılırsa çok daha büyük kazançlar elde edilebilmektedir.

Bu duruma örnek verecek olursak 2015 yılında dolar 2,72 Türk Lirasına tekabül ederken 2021 yılı Temmuz ayında dolar 8,45 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Yıllar boyunca dolar hep bir yükselişte olduğu için de dolara yatırım yapan kişiler her zaman kazançlı olmuştur.

Altına Yatırım Yapmak

En karlı yatırım nedir sorusunun cevaplarından birisi olan altına yatırım yapmak, dövize yatırım yapmak kadar mantıklı bir seçenek olacaktır. Bunun sebebi, 2015 yılında altının gramı ortalama 100 – 110 Türk Lirası civarında iken 2021 Temmuz ayında altının gramı 500 Türk Lirasından alıcı bulmaktadır. Bu sebeple yüklü bir miktar paranız var ise bu paranızı altına yatırmak sizin için iyi olacaktır. Kısa vadede de, uzun vadede de kazançlı olabileceğiniz altın yatırımı yapmayı ertelememenizi tavsiye ederiz.

Güncel altın kuru ve anlık altın fiyatları için Bigpara sitesini takip edebilirsiniz. Sayfada yer alan altın çeşitlerine tıklayarak geçmişe dönük fiyatları da inceleyebilir, yatırım için en doğru kararı verebilirsiniz.

Gayrimenkul Yatırımı

Gayrimenkule yatırım yapmak, en karlı yatırımlar arasında yer alan seçeneklerdendir. Gayrimenkul alırken gayrimenkulün bulunduğu arazinin değerli olması sizin karlı bir satış yapmanızı sağlayan en önemli faktördür. Bu arazinin değerli olmasının sebebi gayrimenkulün etrafında metro, alışveriş merkezi, hastane ve okul gibi değer kazandıran şeylerin bulunmasıdır. Bu sebeple gayrimenkule yatırım yaparken ya turistik bölgelerden, ya da merkeze yakın ve etrafında pek çok imkanın bulunduğu bir yerden satın alma işlemi yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Bireysel Emekliliğe Yatırım

BES, yani Bireysel Emeklilik Sistemi, devletin verdiği %25 katkı ile size oldukça kar sağlayacak yatırımlardan bir tanesidir. Buradaki tek dezavantaj, bu yatırımın sizin maaşınızdan kesilerek yapılmasıdır. Fakat uzun vadede %25 katkı sayesinde oldukça fazla miktarda size dönüş yapacağı için BES çok iyi bir yatırım tercihidir.

Hisse Senedine Yatırım

En karlı yatırım nedir sorusunun son cevabı olan hisse senedi ile, bir şirkete ortak olarak o şirket büyüdükçe siz de para kazanabilirsiniz. Fakat yatırım yapacağınız şirket seçimini çok dikkatli yapmanız gerekir. Bir yatırım uzmanına danışarak yatırım yapacağınız şirketi iyi seçmenizi tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap