1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. En İyi Gelir Getiren Tarım Ürünleri Hangileridir?

En İyi Gelir Getiren Tarım Ürünleri Hangileridir?

En İyi Gelir Getiren Tarım Ürünleri Hangileridir?

En iyi gelir getiren tarım ürünleri tarım yaparak para kazanmak isteyen kişilerin internet üzerinden en çok araştırdığı konulardan bir tanesidir. Yüksek gelir getiren tarım ürünlerinin sayısı oldukça fazladır. Fakat bu tarım ürünlerinin çeşidi, her geçen yıl farklılık göstermektedir. Bir yıl oldukça rağbet gören bir tarım ürünü diğer yıl pek rağbet görmeyebilir. Bu nedenle bu yazımızda genel olarak insanlar tarafından çokça tercih edilen ve getirisi oldukça yüksek olan tarım ürünlerine yer verdik.

Tarım ürünleri yetiştiriciliği kolay bir şey değildir. Fakat tarım yapabileceğiniz küçük de olsa bir arsanız ve tarım yapmak için yeterli bilginiz var ise bu işten yüksek paralar kazanabilirsiniz.

En İyi Gelir Getiren Tarım Ürünleri Nelerdir

En iyi gelir getiren tarım ürünleri arasında farklı tarım ürünleri mevcuttur. Bu yazımızda, ülkemizde son yıllarda meşhur olan ve pek çok kişi tarafından tercih edilen tarım ürünlerine yer verdik.

En çok gelir getiren tarım ürünleri listesi aşağıdaki gibidir:

  1. Kinoa
  2. Lavanta
  3. Biber
  4. Badem
En İyi Gelir Getiren Tarım Ürünleri Hangileridir?

Kinoa Yetiştiriciliği ile Yüksek Kazanç Elde Edin

Kinoa bitkisi, Uluslararası Tarım Örgütü (FAO) tarafından yılın bitkisi seçilmiş bir bitkidir. Tahıl grubunda yer alan kinoa bitkisi buğday, arpa ve pirinç gibi bir yiyecektir. Fakat kinoayı özel yapan içerdiği besin ve minerallerdir. Kinoada bulunan besin ve mineraller diğer tahıllarda kat kat daha fazladır. Bu nedenle oldukça besleyici olan kinoanın alıcısı da oldukça fazladır. Protein ve lif oranı oldukça yüksek olduğu için kinoa sağlıklı beslenenler ve diyet yapanların vazgeçemediği bir yiyecektir. Bu nedenle kinoa üretimi yapmanın tam zamanıdır.

Kinoa kaç liraya alıcı bulmaktadır?

Kinoanın bu kadar meşhur olduğu bir dönemde kilosunu yaklaşık 20 – 30 TL’ye satabilirsiniz. Ayrıca kinoa oldukça fazla şekilde üretimi yapılabilen ve üretimi de kolay olan bir bitki olduğu için yüksek gelir elde etmek isteyen kişiler rahatlıkla kinoa yetiştirmeyi tercih edebilir.

Lavanta Yetiştirerek Para Kazanma

En iyi gelir getiren tarım ürünleri arasında yer alan lavanta, pek çok alanda kullanıma sahip olan bir bitkidir. Eşsiz mor – mavi renklerinde olan lavanta bitkisi hem görsel hem de koku olarak herkes tarafından sevilmektedir. Bu nedenle lavantanın satışı hem dünyada hem de ülkemizde oldukça fazladır.

Lavanta hangi alanlarda kullanılmaktadır?

Lavanta bitkisi çiçekçilerde, aromaterapi gibi yağların yapımında, parfüm ve kozmetik ve cilt bakım sektöründe, kurutulmuş çiçek olarak nikah şekeri gibi süslerin yapımında kullanılan çok kullanışlı bir bitkidir. Lavanta üretimi yaparak oldukça fazla para kazanabilirsiniz. Lavanta yağı son derece değerli olup kilosu 1000 TL’den alıcı bulmaktadır. Ayrıca kurutulmuş çiçek olarak gelin buketi aranjmanlarında da kullanıldığı için bir demet kurutulmuş lavanta 50 TL’ye kadar dahi alıcı bulabilmektedir.

Biber Yetiştiriciliği Yapmak

Biber, her sene oldukça fazla satılan ürünlerdendir. Biberin her çeşidi pek çok kişi tarafından kullanıldığı için bu bitkinin satışı her zaman karlı olmaktadır. Üretimi de oldukça kolay ve masrafsız olduğu için biber yetiştirerek çok iyi gelirler elde edebilmeniz mümkündür.

Badem Yetiştiriciliği

En iyi gelir getiren tarım ürünleri listemizin sonunda yer alan badem, son yıllarda vegan tatlılar, yiyecekler ve hatta süt yapımında da kullanılan ve değeri hızla artan bir bitkidir. Badem zengin besin değerinden dolayı diğer insanlar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle vegan ürünlerin yapımında kullanılan badem ile bu ürünlerin satışından çok fazla para kazanmanız mümkündür.

Yorum Yap

Yorum Yap