1. Ana Sayfa
  2. İş Fikirleri
  3. Düşük Sermayeli İşler: En İyi 5 Düşük Sermayeli İş Seçeneği

Düşük Sermayeli İşler: En İyi 5 Düşük Sermayeli İş Seçeneği

Düşük Sermayeli İşler Nelerdir

Düşük sermayeli işler, pek çok kişinin araştırdığı ve bir iş kurabilmek için daha çok tercih ettiği işlerin başında gelir. Aslında yapılabilecek pek çok düşük sermayeli iş piyasada mevcuttur. Önemli olan, bu işleri sürdürülebilir bir şekilde ve profesyonel bir yaklaşım ile yapabilmektir. Her işin elbet zorlukları vardır. Fakat önemli olan, bu zorlukları yenerek oldukça kararlı bir tavır ile iş kurup bu işi devam ettirmek ve daima gelişmeye açık olmaktır. Bu durumu illa yüksek sermayeli işler ile değil, düşük sermayeli işlerle de yapabilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve sizin için uygun olabilecek düşük sermayeli işlere  bir göz atalım:

Organizasyon Şirketi Kurmak

Organizasyon şirketleri, düşük sermayeli işler arasında popüler olmuştur. Özellikle evlenecek olan çiftler düğün, nişan, söz ve kına gibi etkinliklerde artık organizasyon şirketleri ile birlikte iş yapmaktadır. Organizasyon şirketleri, çiftlerin istek ve arzularına göre mekanları süslemekte, etkinliğin yönetimini yapmaktadır. Bu sayede çiftler bu güzel hizmet karşılığında da yüklü bir miktar ücret ödemektedir.

Organizasyon şirketlerinin kullandıkları ürünler pahalı mıdır?

Organizasyon şirketlerinin nişan, düğün, kına ve söz gibi etkinliklerde kullandıkları ürünler ve süslemeler ilk başta pahalı görünebilir. Fakat bunları toptan bir şekilde alıp bir organizasyon şirketi kurmak amaçlanınca, bu ürünler oldukça uygun fiyatlara denk gelmektedir. Ayrıca ürünlerin kiralanma gibi bir opsiyonu da bulunduğu için, ürünleri tek seferde alarak daha sonra kiralama yöntemi ile iş yapıldığında bu durum oldukça karlı bir hale gelmiş olacaktır.

İnternet Üzerinden El Yapımı Ürünler Satmak

El yapımı ürünler her zaman çok değerli ürünler olarak görülmektedir. Özellikle el yapımı, eşsiz olan ev eşyaları, dekorlar ve tabak, bardak gibi mutfak ürünlerine talep oldukça fazladır. Bu nedenle bir el yapımı ürünler yaptığınız bir hobiniz var ise, bu hobiniz ile para kazanma olasılığınız da oldukça yüksektir. İnternet üzerinden bir Shopier sitesi açarak el yapımı ürünlerinizi bu site üzerinden kolaylıkla satabilirsiniz. Sermayeniz yalnızca ürünlerinizi yaptığınız iğne, iplik, seramik gibi maddeler olacağı için düşük sermayeli işler arasında bu seçenek oldukça fazla tercih edilen bir seçenektir. Ayrıca bu ürünlere olan talebin fazlalığını da göz ardı etmemek gerekir.

Çevirmenlik Yapmak

İyi bir yabancı dil eğitimi aldıysanız ve yabancı dilinize oldukça güveniyorsanız, internet üzerinden ya da bir tercüme bürosu ile çalışarak ve çevirmenlik yaparak kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Bu iş için elinizde olması gereken tek sermaye bilgisayarınız olacaktır. Bu şekilde, ister evde ister büronuzda çevirmenlik yaparak para kazanabilirsiniz.

Düşük Sermayeli İşler: Fotoğrafçılık
Düşük Sermayeli İşler: Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılar, günümüzde özel günlerimizi ölümsüzleştirmek için iş yaptığımız kişilerin başında gelir. Fotoğrafçılık özellikle son yıllarda kendisine daha da fazla iş alanı bulmuştur. Doğu, nişan, kına, düğün ve çocukların doğum günlerinde hizmet almak isteyen kişilerin sayısı çok fazladır.

Fotoğrafçılık için fotoğraf makineleri ne kadardır?

Fotoğraf makinelerinin ücretleri oldukça değişkenlik göstermekle birlikte fotoğrafçılığı profesyonel bir şekilde yapmak isteyenler için yaklaşık 3 bin ila 10 bin arasında bir sermaye gerekecektir.

Nakliye Şirketi Kurmak

Düşük sermayeli işler arasında oldukça popüler olan nakliye şirketleri, emek üzerine para kazanılan bir iş olduğu için sermayesi düşük olan işlerdendir. Asansör ve taşıma işlemi yapacak personellere vereceğiniz para dışında pek fazla bir harcamaya gerek duymayacağınız için sizin için uygun bir seçenektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.