1. Ana Sayfa
 2. İş Fikirleri
 3. Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Araçlı kurye ne kadar kazanır sorusu son zamanlarda özellikle gençler tarafından sık sık sorulan bir soru haline gelmiştir. Kurye olmak, oldukça karlı bir iştir. Çünkü ülkemizde online alışveriş yapılma oranı çok fazladır. Özellikle Covid – 19 pandemi döneminde internet üzerinden alışveriş yapan kişilerin sayısı giderek artmıştır ve artmaya da devam etmektedir. Bu nedenle kurye işi çok mantıklı bir iştir.

Kurye işi için ilk önce bilinmesi gereken şey, kurye olmak için belirli şartların olmasıdır. Bu belirli şartlar, çalışacağınız markaya göre değişkenlik gösterse de genel olarak birbirine benzerdir. Kurye olarak çalışabileceğiniz markalar aşağıdaki gibidir:

 • Trendyol
 • Hepsiburada
 • Getir

Bu firmalar ülkemizde güvenilirliği kanıtlanmış olan firmalardır. Bu nedenle bu firmalarda araçlı kurye olmak oldukça kazançlıdır.

Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Trendyol Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Trendyol araçlı kurye ne kadar kazanır sorusunun cevabı kadar araçlı kurye olabilmek için hangi şartların gerektiği de önemlidir. Trendyol’un araçlı kuryeler için belirlemiş olduğu şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Erkek adaylar için askerliğin tamamlanmış olması
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Sabıka kaydının temiz olması
 • Aracın 5 yaşından büyük olmaması, 5 yaşını doldurduğunda değişim yapılıp Trendyol tarafından belirlenen modellerden bir tanesinin satın alınması
 • Şahıs şirketi kurulması
 • Trendyol Go araçlı kurye eğitimine katılmak

Tüm bu şartları sağlıyor iseniz, Trendyol’a araçlı kurye olmak için başvurabilirsiniz.

Araçlı kuryeler, sabit bir maaş almamaktadır. Kuryeler, genel olarak teslim ettiği paket sayısı oranında kazanç sağlamaktadır. Bu kazançlar da saat saat ve dönem dönem değişiklik göstermektedir.

Trendyol araçlı kurye fiyatları:

 • Trendyol Go araçlı kurye için 40 pakete kadar paket fiyatı 160 TL’dir.
 • 40 paket sonrası 70 paket için fiyat 105 TL’dir.
 • 200 paket ve üzeri için ücret ise 560 TL’dir.

Bu nedenle bir Trendyol araçlı kuryesi günde 200 ve üzeri paket taşıdığında aylık ortalama 12.000 TL kazanmaktadır. Bunlara ek olarak kampanya günlerinde daha fazla para kazandıkları da bilinmektedir. Son olarak Trendyol, kazandıran saatlerde paket başına 1,5 TL daha fazla para ödemektedir. Kazandıran saatler 18.00 – 20.30 saatleri arasıdır.

Bunlara ek olarak şunu söyleyebiliriz ki, araçlı kuryelerin hafta tatilleri yoktur. Bu nedenle bu oldukça yoğun bir iştir.

Hepsiburada Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Hepsiburada araçlı kurye ne kadar kazanır sorusunun cevabı da, Trendyol firması ile yakınlık göstermektedir. Hepsiburada, Hepsijet adı altında araçlı kurye alımı yapmaktadır. Bu araçlı kurye alımında aracınızın:

 • 5 metreküp ve üzeri taşıma hacmine sahip olması
 • 2010 yılı ve üzeri bir model olması gerekmektedir.

Başvuran adaylar Hepsiburada tarafından araçlı kurye eğitimine tabi olurlar. Ayrıca Hepsiburada’nın araçlı kuryeler için belirlemiş olduğu genel şartları Trendyol ile aynıdır.

Bir Hepsiburada araçlı kurye, aylık 8000 – 10.000 TL arasında bir kazanç sağlamaktadır. Bu kazançtan yakıt, yeme içme gideri çıkarılırsa elde ortalama 6000 – 8000 TL gibi bir fiyat kalmaktadır.

Getir Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Araçlı kurye ne kadar kazanır adlı yazımızda bilgi vereceğimiz son firma olan Getir, diğer iki firmaya ek olarak araçlı kuryelerinin esnek çalışma saatlerine uyması gerektiğini belirtmektedir. Çünkü Getir firması, gece dahi dağıtım yapabilen bir firmadır. Bu nedenle esnek çalışma saatlerinde de çalışan bir Getir araçlı kuryesinin 2021 yılında ortalama olarak 10.000 TL gibi bir kazancının olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap