1. Ana Sayfa
 2. E-Ticaret
 3. Amazon’da Dropshipping Yapmak

Amazon’da Dropshipping Yapmak

Amazon’da Dropshipping Yapmak

Amazon’da dropshipping yapmak nasıl olur diye soran ve bunu internet üzerinden de araştıran kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak için bu yöntemi denemek isteyen kişiler vardır. Bu yöntem, aslında para kazanmak için gayet mantıklı bir yöntemdir. Çünkü artık günümüzde pek çok kişi internet üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Özellikle Covid-19 pandemi döneminde internet üzerinden alışveriş yapan kişilerin sayısı iyice artmıştır. Bu nedenle dropshipping yöntemi ile para kazanmak daha da karlı hale gelmiştir. Çünkü satış yapılabilecek kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Tabii ilk önce dropshipping ne demek, bu terimi öğrenmek gerekir.

Dropshipping: Türkçe anlamı olarak direkt nakliye anlamına gelmektedir. Dropshipping işlemi, normal perakende satıştan farklı olarak stoksuz bir şekilde satış yapılmasına verilen addır. Bu stoksuz alışveriş nasıl mümkün olmaktadır? Sorusunun cevabı olarak ise, ürünü stok tutarak değil de, satışlarınızı tedarikçi firmaya yönlendirerek yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu yöntem, e-ticaret yöntemleri arasında en mantıklı ve en karşı yöntemlerden bir tanesidir.

Amazon’da Dropshipping Yapmak

Dropshipping Nasıl Yapılır

Amazon’da dropshipping yapmak için, ilk önce dropshipping işleminin nasıl uygulandığını bilmenizde fayda vardır. Dropshipping, yukarıda da açıkladığımız üzere stoksuz satış yapmaya verilen addır. Bu işlem, dolayısıyla internet üzerinden yürütülmektedir. Dropshipping yapabilmek için satışını yapacağınız ürünleri alabilmeniz için bir miktar sermayeniz olmalıdır. Dropshipping işlemi şu şekilde uygulanmaktadır:

 • Dropshipping yapabilmek için ilk önce hangi ürünleri satacağınızı belirlemelisiniz.
 • Daha sonra bu ürünleri tedarik edebileceğiniz güvenilir satıcılar bulmalısınız.
 • Bir müşteri sizin mağazanızdan ürünü satın aldığında siz bu ürünü müşteriye ulaştırabilmek için ürünün siparişini tedarikçi olan kişiye gönderirsiniz.
 • Tedarikçi de ürünü müşteriye kargolar.
 • Böylelikle siz stok tutmadan kolay bir şekilde satış yapmış olursunuz. Bu şekilde kar elde edebilirsiniz.

Amazon’da Dropshipping Yapmak için Gerekenler

Amazon’da dropshipping yapmak için Amazon’un kendi yazılımı olan Amazon Dropshipping’i kullanabilirsiniz. Bu yazılım satıcıların işlerini oldukça kolaylaştıran bir yazılımdır. Yazılım sayesinde satış yapacağınız ürünler tedarikçiniz olan kişiden otomatik olarak alınarak sizin satış hesabınızda listelenir. Böylece müşteriler satışı sizin yaptığınızı düşünerek rahat bir şekilde alışveriş yaparken sizler de kar elde etmenin keyfini çıkarırsınız. Amazon’da Dropshipping yaparken dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda sizin için listeledik:

 • Dropshipping için ilk önce bir Amazon hesabı açmanız gerekir. Bu Amazon hesabınızdaki tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.
 • Daha sonra satış yapacağınız ürünleri belirlemelisiniz. Satışını yapmak istediğiniz ürünlerin bir listesini yapmak işinizi kolaylaştıracaktır. Kar elde edebileceğiniz ve işinizi kolay yapabileceğiniz ürün kategorileri arasında dekorasyon, spor giyim, spor aletleri, mutfak araç ve gereçleri gibi günlük kullanılan eşyalara yer verebilirsiniz.
 • Güvenilir bir tedarikçi bulmak, belki de Amazon’da dropshipping yapmak için en zor işlemdir. Tedarikçinizin güvenilir olması, işinizi rahat yapabilmenize olanak sağlayacaktır. Bu nedenle birlikte iş yapacağınız kişinin bilgilerini detaylı bir şekilde incelediğinizden emin olun.
 • Satışını yapacağınız ürünlerin rakip pazarlardaki fiyatlarını araştırın. Böylece ürünlerinizi hangi fiyat skalasında satacağınız hakkında az çok fikriniz oluşur. Rakip pazarlardan daha fazla satış elde etmek için belki daha düşük bir ücrete satış yaparak sürümden para kazanma şansınız olur. Bu tarz taktikleri uygulamayı aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Son olarak şu bilgiyi vermekte fayda vardır. Amazon’da bireysel bir dropshipping satıcının maliyeti, satılan ürün başına 0,99 dolarken bu fiyat profesyonel dropshipping satıcısı için aylık 39,99 olacak şekilde sabitlenmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap